Wspieramy projekt ilustracji dla dzieci niewidomych i niedowidzących.

07 Marzec 2024

Mamy przyjemność ogłosić, że firma SCORPIO miała zaszczyt wspierać projekt ilustracji i opracowania graficznego do autorskiego opowiadania "Abecadło - sen małej Dziewczynki" stworzonego dla dzieci niewidomych i niedowidzących. Projekt ten został zrealizowany przez Aleksandrę Walczak w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Merytoryczne wsparcie ze strony SCORPIO obejmowało obszar druku wypukłego utwardzanego UV, który jest kluczowym elementem umożliwiającym dostępność projektu dla dzieci z dysfunkcjami wzroku. Krzysztof Pisera, Dyrektor ds. Zarządzania Ofertą, oraz Łukasz Jakubowski, Specjalista ds. Technicznych i DTP, udzielili nieocenionej pomocy oraz profesjonalnych konsultacji dotyczących specyfikacji druku.

Druk wypukły UV został wykonany na ploterze wielkoformatowym Nyala 4 firmy swissQprint. Plotery swissQprint znane są z niezawodności i precyzji, co pozwoliło na dokładne odwzorowanie tekstur oraz detali ilustracji, dodając wartości sensorycznej i estetycznej książce.

 

 

Projekt "Abecadło - sen małej Dziewczynki" to innowacyjna książka obrazkowo-sensoryczna, mająca na celu edukację dzieci oraz integrację osób niewidomych z widzącymi w środowisku szkolnym i rodzinny. Książka zawiera specjalnie zaprojektowane ilustracje oraz używa alfabetu Braille'a i łacińskiego, umożliwiając dzieciom poznanie liter oraz wartości takie jak miłość i przyjaźń. Dodatkowo, na końcu książki znajdują się definicje trudniejszych słów oraz pytania pomocnicze, które poszerzają wiedzę i zachęcają do interaktywnej nauki.

 

Dwa prototypy książki trafiły już do biblioteki łódzkiej szkoły dla dzieci niewidomych i niedowidzących, gdzie wspierają edukację oraz rozwój dzieci.

Bardzo się cieszymy z udziału w powyższym projekcie. To dla nas zaszczyt móc wnosić naszą wiedzę i technologiczne rozwiązania w celu tworzenia inspirujących i dostępnych dla wszystkich publikacji.