SCORPIO na targach drupa 2024.

14 Maj 2024

 

 

Firma SCORPIO uczestniczyła w targach drupa 2024, odbywających się w dniach od 28 maja do 7 czerwca w Düsseldorfie. Spośród szeregu nowości, które pokazane zostały na stoiskach producentów na szczególną uwagę zasługiwały:

swissQprint (hala 9, stoisko B04) – szwajcarski producent zaprezentował różnorodne możliwości swoich ploterów wielkoformatowych UV, w tym najnowszego i największego formatowo modelu Kudu oraz sztandarowego plotera 4 generacji Nyala 4, który od 9 lat jest uznawany za najlepszy ploter w klasie powyżej 130 tys. EUR. Prezentowaną ofertę uzupełniła nowa opcja rozładunku, która automatycznie pobiera różne rozmiary wydruków ze stołu drukarskiego i układa je w stosy gotowe do odbioru oraz cieszący się coraz większą popularnością ploter rolowy Karibu 2.

Warto dodać, że począwszy od tegorocznych targów Fespa plotery swissQprint oferowane są z 3-letnią gwarancją producenta.

 

Petratto (hala 11, stoisko D41) – włoski producent z 80-letnią tradycją, przygotował na tegoroczną edycję targów drupa szereg nowości, głównie z zakresu maszyn do produkcji opakowań.

Największą część ekspozycji zajęły maszyny do wycinania opakowań, w tym najnowsze rozwiązanie Eclipse – sztanca laserowa do tektur litych i falistych. Ponadto zwiedzający mogli zapoznać się z koncepcją nowych maszyn: cyfrowej sztancy PDF 74 i maszyny do usuwania odpadu DeStach B1, które będą miały swoją premierę w drugiej połowie 2024 r. Ekspozycję uzupełniła składarko-sklejarka Metro 78, w konfiguracji umożliwiającej produkcję kopert e-commerce oraz pudełek z okienkiem i dnem typu crash-lock. Na drugim ze swoich stoisk Petratto (Hala 6, stoisko F42) pokazało także składarko-sklejarkę dedykowaną pod segment cyfrowy – Metro Startup 78, z automatycznym podajnikiem i nowym stołem transportowym.

 

XSYS (hala 8b, stoisko A30) – światowy koncern, oferujący rozwiązania prepress dla flekso pokazał w tym roku szereg przyjaznych dla środowiska nowości w zakresie płyt, urządzeń do ich obróbki, oprogramowania, a także tulei drukowych i adapterów.

Nowy standard w ograniczaniu wpływu na środowisko ma wyznaczać seria płyt fotopolimerowych „nyloflex® eco”, obrazująca przełom w produkcji płyt fleksograficznych. Co więcej do naświetlarek ThermoFlexX zostaje dodana nowa funkcja oprogramowania EcoFillX, aktywnie zmniejszająca ilość materiału polimerowego wymywanego podczas obróbki. Ta innowacja redukuje ilość wymywanych substancji stałych zmniejszając tym samym zużycie rozpuszczalnika nawet o 30%.

Przykładem rozwiązania zwiększającego automatyzację procesu przygotowania form drukowych była linia do obróbki płyt ThermoFlexX Catena+, która eliminuje możliwość popełnienia błędów operatorskich. Rozwiązanie to zostało niedawno docenione przez stowarzyszenie FPPA i nagrodzone w kategorii Innowacja i Doskonałość w Prepressie.

 

Heaford(hala 10, stoisko A40) – angielski producent pokazał premierowo zupełnie nową serię rozwiązań do montażu płyt „ModularMount” – urządzenia, które rosną wraz z zapotrzebowaniem klienta. Na stoisku zaprezentowane w działaniu zostały także maszyny FTS do montażu form, na których odbędzie się konkurs na najszybszego operatora montażu form drukowych.

 

FlexoWash(hala 15, stoisko C51) – wiodących duński dostawca rozwiązań przeznaczonych do czyszczenia wałków rastrowych aniloks, płyt drukarskich, maszyn i ich podzespołów, zaprezentował cały szereg nowości, w tym m.in.: 

- Nową generacją maszyn NXT – FW 992 XL.NXT i FW 3000.NXT do czyszczenia aniloksów skupiająca się na prostej obsłudze, ulepszonej technologii i zrównoważonych rozwiązaniach. 

- Laser FW 2000, zapewniający czyszczenie aniloksów bez konieczności stosowania dopływu i odprowadzania wody lub dodatkowego wyposażenia zabezpieczającego.  

 - PK 240 EasyLoad – efektywną i ekonomiczną myjkę do różnych części drukujących maszyn przemysłowych

 - w pełni automatyczne urządzenie do mycia form drukowych PW 82 WR, zapewniające bardzo delikatne czyszczenie płyt fleksograficznych i typograficznych.  

- urządzenie do mycia tulei SL 6V – opracowane z myślą o myciu wielu tulei na raz. 

- Film Cleaner – absolutna nowość rynkowa w ofercie producenta – rozwiązanie do czyszczenia rozbiegowej, zadrukowanej folii, która może być ponownie wykorzystana w procesie produkcji.

 

Hybrid Software (hala 15, stoisko C51) – światowy dostawca oprogramowania dla drukarni i przygotowalni zaprezentował na tegorocznych targach drupa najnowsze rozwiązania chmurowe MyCLOUDFLOW SaaS, na dedykowanym klastrze Amazon Web Services (AWS). Jest to wysoce konfigurowalny system przepływu pracy w przedsiębiorstwie, zapewniający szybką i skuteczną automatyzację zadań związanych z przygotowaniem do druku. W ramach całego pakietu zaprezentowany zostanie m.in. nowy edytor zadań SaaS PDF i narzędzie do układania na serwerze MyPACKZ – oparta na SaaS aplikacja do przygotowywania druku do dowolnego procesu drukowania. Dodatkowo zwiedzający zapoznać się będą mogli z rozwiązaniami ColorSpace klasy premium do zarządzania kolorami na etykietach i opakowaniach zbudowane w oparciu o technologię firmy ColorLogic.

 

 

 

Bardzo dziękujemy za wszystkie spotkania i rozmowy na stoiskach naszych dostawców!