Powrót do listy

Catena WDLS – linia do obróbki płyt fotopolimerowych

Rodzina urządzeń Catena do wymywania, suszenia, doświetlania i odbierania płyt fotopolimerowych stanowi najnowocześniejszą i najbardziej zautomatyzowaną linię do produkcji fleksograficznych form drukowych. Wystarczy załadować płytę, a Catena-WDLS sama wykona pozostałe czynności bez ingerencji operatora, który otrzyma na końcu gotowy produkt, przygotowany do przycięcia i wysyłki.

Wyrównywanie Płyt, Niezrównana Wydajność

Unikalny sposób wyrównywania płyt podczas ich podawania do wymywarki pozwala uniknąć ich nierównomiernemu wymywaniu w trakcie przesuwu i na wyprowadzeniu. Zaawansowany system kolejkowania, ograniczający odległość między płytami do 50 cm, pozwala uzyskać możliwie najwyższą wydajność urządzenia. Pod procesie wymywania, płyta jest kierowana prosto do dalszej obróbki.

Osobne Sekcje Usuwania Warstwy LAM

Catena-W i Catena-WDLS mają osobne sekcje przeznaczone do wstępnego wymywania czarnej maski, co ułatwia konserwację maszyny i zapewnia najwyższą jakość obróbki płyt. Dodatkowo, po myciu głównym następuje czyszczenie także spodniej strony płyty, w celu całkowitego usunięcia ewentualnych  pozostałości po wymywaniu warstwy karbonowej.

Automatyczna Listwa Transportowa

Perforacja płyty nie jest konieczna, ponieważ zaprojektowany system transportowy prowadzi płytę przez proces mycia i automatycznie przenosi listwę transportującą do sekcji wprowadzenia płyty. Aby zamontować płytę, wystarczy krawędź o szerokości 8 mm, co stanowi dużą oszczędność w porównaniu z innymi systemami, które zwykle wymagają 20 mm odpadu na krawędzi płyty. Listwa wraca omijając sekcję suszącą, co minimalizuje czynności konserwacyjne, ponieważ pozostałe na niej resztki polimeru nie wysychają i w ponownym procesie są łatwo usuwane.

Automatyzacja Procesu

Po procesie wymywania, kontrolę nad płytą przejmuje sekcja DLS. Tam jest prowadzona przez jednostki do suszenia i doświetlania. Znajdujący się między nimi odbierak, oprócz swojej funkcji przechowywania obsługiwanych płyt, daje im możliwość odpoczynku, aby upewnić się, że będą miały odpowiednią temperaturę zanim trafią do sekcji doświetlającej. 

Niezależna Sekcje Susząca

Wszystkie sekcje suszące wyposażone są w niezależne od siebie zespoły grzewcze, czujniki oraz wentylację. Dzięki temu, wszystkie płyty mają zapewnioną idealną temperaturę i czas suszenia. Ponadto, istnieje możliwość włączenia tylko tych sekcji, które są w danym momencie potrzebne, co stanowi niewątpliwą oszczędność i czynnik ekologiczny.

Zamknięty Układ

Zamknięte środowisko pracy i wydajny system odprowadzania oparów zapewnia minimalną ilość oparów rozpuszczalnika na zewnątrz maszyny. Nawet po otwarciu pokrywy, unoszący się zapach będzie minimalny, ponieważ cała sekcja, w której znajduje się rozpuszczalnik jest szczelnie zamknięta.

Poziome karty